Share na facebooku!


06.04.2017 Wystawa pod gołym niebem „Görlitzer ART“ w przestrzeni miejskiej Görlitz kończy się w kwietniu. Zapraszamy serdecznie na ostatna wystawa z serii "Görlitzer ART – Portret artysty“ w Galerii Brüderstraße, Görlitz. Tym razem prezentujemy prace Matthiasa Lehmanna, autora instalacji „Krzyształy soli“ na Uferpark w Görlitz.

 

POTOPu odgrywa wraz z całą swoją złożonością nadrzędną rolę w koncepcji wystawy: potop to zalew informacji, zalew obrazów, zalew myśli, zalew mas wody podczas klęsk żywiołowych, zalew wszystkiego, czego jest nadmiar. Wypieranie przestrzeni, przemiana fizycznej i duchowej obecności dobrze znanych przedmiotów i powstawanie nowych nieschematycznych brył, form oraz idei zaprezentowano poprzez rozmaite obrazy, obiekty oraz instalację przestrzenną, która usiłuje pokonać ograniczoność pomieszczenia wystawowego. Jednakże ten chaos, ten nadmiar przedmiotów, może także prowadzić do kreatywności i pomysłowości poprzez łączenie ze sobą rzeczy, które pasują do siebie tylko w chaosie. Zalew informacji, słów i myśli nie prowadzi jedynie do niedorzecznego zamętu. Dzięki powiązaniu rozmaitych kontekstów powstają nowe treści. Brainstorming zamiast burnout

 

Wystawa potrwa do 6 czerwca 2017. Wstęp wolny.

 


02.05.2016 Studenci Katedry Sztuki Mediów wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta zrealizowali pod opieką merytoryczną dr hab. Marka Grzyba projekty filmowe opowiadające o artystach Görlitzer ART oraz ich obiektach i instalacjach w przestrzeni miejskiej Görlitz. Studenci rozmawiali z artystami, odwiedzali ich w pracowniach, towarzyszyli im podczas prac montażowych w Görlitz, śledzili proces powstawania dzieł sztuki. Warto zobaczyć efekty ich pracy. Ścieżki dźwiękowe chwilowo tylko po polsku, wkrótce niemieckie „premiery“ filmów. Gratulujemy studentom i dziękujemy za ich zaangażowanie!

W filmie „Mask“ (po angielsku z polskimi podpisami) artystka Marianne Eggimann opowiada o swojej pracy nad obiektem „Maska“, prezentowanym przed Dworcem Autobusowym w Görlitz w ramach wystawy Görlitzer ART. Autorkami filmu są Justyna Mróz i Magdalena Wysoczyńska, studentki ASP Wrocław w Katedrze Sztuki Mediów.


Justyna Lach, Dawid Okoński i Klaudia Paliwoda zrealizowali projekt filmowy pt. „Dotyk światła“, opowiadający o artyście Tomaszu Domańskim oraz o jego udziale w Görlitzer ART, czyli o „Wieży“, o jego credo artystycznym, pracy twórczej, prywatnym projekcie "Wieżogród". Popatrzmy i posłuchajmy, czym dla artysty jest sukces.05.04.2016 1 kwietnia 2016 odbyła się na Wilhelmsplatz inauguracja Görlitzer ART. Oficjalnego aktu otwarcia dokonali Nadburmistrz Görlitz Siegfried Deinege, Wiceprezydent Wrocławia Adam Grehl oraz Rektor Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu Prof. Piotr Kielan.10 instalacji artystycznych zagościlo na rok na ulicach i placach Görlitz. Niektóre z nich są jeszcze w trakcie realizacji, która potrwa do połowy kwietnia.24.03.2016

 

Download
Inauguracja Görlitzer ART
G-ART_PM_Eroeffnung_160324_pl.pdf
Adobe Acrobat Dokument 2.3 MB


05.02.2016

PENETRACJE inaugurują serię wystaw Görlitzer ART. To wystawa dwojga artystów, Katarzyny Koczyńskiej-Kielan i Piotra Kielana, małżeństwa, dwójki wykładowców, profesorów Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Prof. Piotr Kielan jest artystą malarzem, rysownikiem i jednocześnie Rektorem Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Jego żona, artystka ceramik, jest profesorem na jedynym w Polsce Wydziale Ceramiki i Szkła na tejże uczelni.


Wystawa potrwa do 10 kwietnia 2016 roku. Obowiązuje cennik i godziny otwarcia Muzeum Miejskiego w Kaisertrutz, Platz des 17. Juni, Görlitz.

Wystawę organizuje Kultur.Service Görlitz we współpracy z Miejskimi Zbiorami Sztuki w Görlitz w ramach Görlitzer ART - sztuka w przestrzeni publicznej miasta Görlitz, projektu wpisanego do programu ESK Wrocław 2016.


22.01.2016

Serdecznie gratulujemy studentkom ASP Wrocław, których projekty uzyskały największą liczbę głosów w zakończonym wczoraj głosowaniu. Są to: Paulina Sobczyk, Stefania Pietrasiak, Klaudia Kaczmarek (Bujanie w obłokach), Karolina Woch, Karolina Koryniowska, Agata Kapiczynska (Puls miasta), Anna Kusmierczyk, Klaudia Heintze (Zegar).

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w głosowaniu na studenckie projekty „Görlitzer ART“. Trzy zwycięskie projekty zostaną zrealizowane w przestrzeni publicznej miasta Görlitz i zmienią przynajmniej na rok oblicze trzech miejsc: Otto-Buchwitz-Platz, Berliner Straße, stara fabryka WERK I.


12.01.2016

 

Jeszcze do 21 stycznia 2016 można głosować na trzy z 22 projektów interwencji artystycznych w przestrzeni publicznej miasta Görlitz. Projekty te opracowali - pod czujnym okiem opiekunów naukowych - studenci trzech pracowni Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusz Gepperta we Wrocławiu: PRACOWNI RZEŹBY W ARCHITEKTURZE, PRACOWNI CERAMIKI W ARCHITEKTURZE, PRACOWNI PROJEKTOWANIA PRZESTRZENI I OBIEKTOW INTERAKTYWNYCH. Obecnie są one prezentowane w Galerii Brüderstraße w Görlitz. Za pomocą przygotowanych kart do głosowania można oddać głos na jeden, dwa lub trzy projekty. Głosować można też internetowo. Wybrane w głosowaniu pomysły mają szansę zainstnieć w przestrzeni publicznej Görlitz w ramach wystawy „Görlitzer ART“. Ogłoszenie wyników juz 23.01.2016!


Wystawa projektów studenckich „Görlitzer ART“
7.-21 stycznia 2016 | Galerie Brüderstraße 9 w Görlitz
Godziny otwarcia galerii: pon-pt 11-18, sob 13-18